På dette basis kursus, vil der være en teoretisk gennemgang af produkt videnskab, neglens anatomi, neglesygdomme og allergi. Vi arbejder både teoretisk og praktisk med den perfekte prep, påsætning af skabeloner og fileteknikker. Du vil lære at lave en naturlig forstærkning af naturneglen og en naturlig forlængelse på skabelon.
Du kan selv vælge om du vil tage kurset i Gelé eller AkrylGel.
På dette kursus arbejder du på din egen hånd og det er derfor vigtigt at du kommer UDEN produkt, på den hånd du gerne vil arbejde på.
OBS! Vi anbefaler selvfølgelig altid, at du tager vores fulde 1-årige negletekniker uddannelse med eksamen, for et mere professionelt resultat. Der vil du bl.a, også blive undervist i fransk reverse teknikken samt få meget mere negle videnskab og mentorordning.